Neraugoties uz bargajām un aizvien pieaugošajām sankcijām, Ziemeļkoreja turpina savu iebiedēšanas un šķietamās varenības taktiku. Naktī uz trešdienu tā veikusi kārtējo starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumu, kas šoreiz pat spējusi sasniegt ASV kontinentālo daļu.
Kopš 15.septembra šis bija pirmais Ziemeļkorejas raķešu izmēģinājums un, kā informēja Pentagona preses sekretārs pulkvedis Robs Menings, raķete tika palaista no Sainni Ziemeļkorejā un nolidoja apmēram 1000 kilometrus, 370 kilometrus no Japānas piekrastes
Pēc Japānas, ASV un Dienvidkorejas lūguma, ANO Drošības padome rīkos ārkārtas sanāksmi un ASV prezidents solījis, ka nepieļaus šādus Ziemeļkorejas draudus pasaules drošībai un pieļauj iespēju to risināt ar militāru spēku.
Ar šo izmēģinājumu Ziemeļkoreja kļūst par pilnvērtīgu kodolvalsti, un ASV aizsardzības ministrs Džims Matiss paziņoja, ka tas ir milzīgs solis uz priekšu Phenjanas centienos izstrādāt raķetes, kas var apdraudēt jebkuru vietu pasaulē.
Līdz šim Ziemeļkoreja gada laikā bija veikusi sešus kodolizmēģinājumus, kā arī izmēģināja starpkontinentālās ballistiskās raķetes. Tika uzsvērts, ka Ziemeļkoreja līdzekļus tērē tam, lai iebiedētu pasauli, lai gan 70% valsts iedzīvotāju cieš no pārtikas trūkuma.
North Korea says their latest missile, the Hwasong-15 was "the most powerful ICBM," carrying a "super-large heavy warhead" to unprecedented heights of almost 4,500 kilometers https://t.co/QfibIfscKP pic.twitter.com/YWdDwqbnGq
— CNN (@CNN) November 29, 2017
Foto: Shutterstock
1,724 skatījumi