Straujiem soļiem tuvojoties KPV LV kongresam, kas norisināsies jau 23. februārī, priekšplānā izvirzījies jautājums par partijas stabilitāti šodien un nākotni rīt. Lai arī partijas iekļūšana Saeimā vēl pirms gada vairumam ekspertu un kritiķu šķita neiespējama, KPV LV šobrīd atrodas koalīcijas sastāvā, lai gan mazākā apmērā, nekā vēlēšanu rezultāti to paredz – partija ir sašķēlusies, un par strīda ābolu tam kalpojuši gan “Rūdolfa piedāvātie simts tūkstoši” KPV LV dibinātajam Artusam Kaimiņam, gan atbalsts “Vienotības” valdībai.
Artusu Kaimiņu kā politiķi lielākā daļa sabiedrības vienmēr uztvērusi ar dalītām jūtām, jo šķitis, ka cirks un balagāns Kaimiņam vienmēr ir bijis svarīgāks par konstruktīvu dialogu un kompromisiem. Vairums joprojām atceras Kaimiņa skandālu “Latvijas 1. Rokkafejnīcā”, pēc kura Kaimiņu saslēgtu rokudzelžos aizveda uz policijas iecirkni, tāpat no prāta neiziet viņa uzstājīgā vēlme uzdot jautājumus “oligarhu lietas” parlamentārā izmeklēšanas sēdē, bravūrīgā uzvedība TV ekrānos un necienīgā attieksme pret kolēģiem – tas daudziem atstājis neizdzēšamu iespaidu par Kaimiņu, kurš vienmēr skaļi iestājies par tautas interesēm. Tomēr piepešais klusums pēc iekļūšanas Saeimā daudziem viesa cerību, ka, iespējams, politiķis ir apņēmies stingri pildīt vēlētājiem dotos solījumus un kļūt nopietnāks – pazuda gan visur esošā Kaimiņa kamera, gan tiešraides no Saeimas sēdēm, tāpat pazuda Kaimiņa un viņa līdzgājēja – advokāta Alda Gobzema – ciešā draudzība.
Izrādās gan, ka cirks nekur nebija aizbraucis. Kaimiņa runa par labu “Jaunās Vienotības” valdībai bija krass pagrieziena punkts – tā vietā, lai izpildītu vēlētājiem dotos solījumus un nobalsotu pret iešanu vienā valdībā ar iepriekš daudz kritizētajiem “vecajiem vēžiem”, Kaimiņa lēmums lika KPV LV atbalstītājiem dedzināt partijas kreklus un pārvērta Gobzemu un Kaimiņu par politiskajiem oponentiem. Nekas jau nebija mainījies, Kaimiņš bija tikai nomainījis savu lomu – no publiska klauna par “Vienotības” un JKP izsūtamo zēnu.
Iemeslu Kaimiņa pārvērtībām no tribīnes atklāja bijušais Kaimiņa cīņu biedrs Gobzems. Kā izrādās, Kaimiņš partijai piedāvājis saņemt 100 000 eiro no Šveices advokāta Rūdolfa Meroni. Gobzems apgalvoja, ka Kaimiņš esot ticies ar kādu “Gobiņa kungu”, kas tautā esot zināms kā “Meroni kasieris”, un partijas “Vienotība” politiķi Arti Kamparu. Deputāts atsaucās uz sarunu, kurā esot piedalījies gan viņš, gan Kaimiņš un vēl kādas trīs personas un kurā Kaimiņš esot norādījis, ka situācijā, kad partijai nav naudas, “Rūdolfs ir gatavs dot 100 000 eiro”. Sarunā klātesošie esot noraidījuši šo ideju.
Neilgi pēc šīs atklāsmes, sekoja Gobzema izslēgšana no KPV LV un Kaimiņa nožēlojamā nespēja paskatīties bijušajam cīņu biedram acīs. Neoficiāli izskanējis, ka par Gobzema izslēgšanu no partijas esot balsojis Kaimiņš, Ralfs Nemiro un Miks Vizbulis, savukārt “pret” esot bijis Atis Zakatistovs un Linda Liepiņa, kura februāra vidū paziņoja par lēmumu atstāt partijas KPV LV līdzpriekšsēdētājas un valdes locekles amatu. Par izstāšanos domā arī politiķe Karina Sprūde. Ja partija KPV LV spēs mobilizēties un “saņemt sevi rokās”, lai atcerētos un īstenotu vēlētājiem apsolīto programmu, deputāte ir gatava palikt KPV LV. Tomēr, ja KPV LV turpinās iekšēji strīdēties un bezjēdzīgi tērēt laiku, tad pastāvot liela iespēja, ka politiķe pievienosies no partijas izslēgtajam Aldim Gobzemam, kurš noskaņots uz “jauna veidojuma” dibināšanu.
Lai arī varētu šķist, ka Kaimiņš no visiem sev neuzticamajiem biedriem atbrīvojies, patiesībā gan svarīgākais jautājums šajā kongresā varētu būt nevis par jauniem valdes locekļiem, bet par to, vai ar Kaimiņu priekšgalā partija var būt tā partija, par kuru nobalsoja vairums Latvijas vēlētāju?
Šobrīd šī partija atrodas tālu no saviem sludinātajiem ideāliem un maz ticams, ka, kamēr Kaimiņš būs KPV LV “seja”, partijas vēlētāji tajā redzēs kaut ko vairāk par pieviltām cerībām un bariņu labi paēdušu nodevēju taukainām mutēm.
Foto: F64
3,039 skatījumi