Latvijas ārstiem ir motivācijas trūkums, jo, piemēram, pavasarī Covid-19 uzliesmojuma laikā mediķiem bija noteiktas piemaksas, kuru šobrīd nav, taču slodze aug un motivācija samazinās, šorīt intervijā LTV “Rīta panorāmai” norādīja Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.
Pēc viņa sacītā, šobrīd mediķi strādā lielākā noslodzē, jo ir diezgan dramatisks cilvēkresursu trūkums slimnīcās: “Turklāt, ja personāls strādā vairāk nekā 160 stundas, viņu darba laiks ir jāapmaksā dubultā, diemžēl valsts nav par šo īpaši parūpējusies, varbūt nav arī resursu.”
“Runājot par Covid pirmā viļņa piemaksām, salīdzinot ar kaimiņvalstīm, mēs esam bēdīgā situācijā. Lietuvā bija un arī pašreiz ir gandrīz dubulta samaksa ārstiem, kas nodarbojas ar Covid pacientu ārstēšanu. Igaunijā tie ir vienreizējie maksājumi 1500 eiro apmērā,” sacīja Kalējs.
Viņš atklāja, ka no Eiropas slimnīcām regulāri ir pieprasījums nosūtīt Latvijas ārstus cīņai ar Covid-19.
“Lietuvas slimnīcas šobrīd faktiski nodarbojas tikai ar Covid pacientu ārstēšanu un neatliekamo palīdzību. Lielākais trūkums viņiem ir anesteziologu ziņā, jo viņi nodarbojas ar smago slimnieku aprūpi. Kopumā gan situācija Lietuvā ar ārstu un māsu skaitu ir labāka,” komentēja Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs.
Savukārt runājot par Covid-19 testēšanu ar ārstniecības personas nosūtījumu, viņš pauda, ka tas noteikti palielinās risku speciālistiem inficēties ar Covid. “Tas ir risks medicīnas personālam, kas šobrīd ir galvenie vārti, lai kaut kādā brīdī varētu ierobežot infekcijas izplatību,” sacīja Kalējs.
Kā zināms, Veselības ministrija (VM) apsver mainīt Covid-19 testēšanas kārtību, bez maksas testējot tikai personas ar ārstu nosūtījumiem, lai mazinātu rindas.
1,586 skatījumi