Līdz 13. Saeimas vēlēšanām atlikusi teju nedēļa, un ir tikai saprotami, ka šajā laikā pastiprināta sabiedrības uzmanība ir pievērsta politiskajiem spēkiem Latvijā, tai skaitā to solījumiem un jau padarītajiem darbiem. Šajā laikā īpašu vēlētāju uzmanību piesaistījusi Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa un jurista Alda Gobzema partija KPV LV.
Lai arī KPV LV popularitātes vilnis bija straujš, tuvojoties priekšvēlēšanu perioda izskaņai, to izredzes saņemt vēlētāju balsis gan samazinās, par ko liecina gan ekspertu domas, gan sabiedriskās aptaujas, gan arī sabiedrības noskaņojums. Šajā ziņā arvien biežāk sociālajos tīklos varam redzēt paustu sašutumu par KPV LV darbību.
“Aktieru vieta ir uz skatuves!” – sociālajā tīklā “Twitter” raksta kāds vīrietis, kamēr kāds cits norāda, ka “iedomājoties, ka KPV LV nonāk pie varas, pārņem izmisums”. Varētu jau šķist, ka tās ir tikai un vienīgi subjektīvas domas, bet patiesībā vēršanās pret KPV LV šķiet pavisam loģiska, jo šobrīd nav pamata domāt, ka sauklis par “reālām pārmaiņām” atnesīs kaut ko pozitīvu.
Kaimiņš saka lai tauta nebalso par komunistiem jo viņu laiks esot beidzies! Nebalsojiet arī par aktieriem, jo viņu vieta ir uz skatuves! #Velešanas2018
— Edgars (@EdgarsValmiera) September 19, 2018
Iedomājoties, ka KPV LV varētu nonākt pie varas, pārņem izmisums
— Dzintars Hmieļevskis (@Dzintarsh) September 19, 2018
Vērtējot KPV LV, ir grūti izvērtēt viņu pienesumu valsts attīstībā, jo partija līdz šim nav bijusi Saeimā un uzradusies gluži no nekurienes – pazīstamākā partijas seja – Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, kurš arī līdz šim nav izpelnījies īpaši pozitīvu attieksmi no vēlētajiem, – viņam drīzāk iedalīta Saeimas āksta loma, jo tur, kur Kaimiņš, tur balagāns ir garantēts. Nav brīnums, ka televīzijas izvairās aicināt Kaimiņu uz intervijām, jo “pārkliegšana” un “pazemošana” ir gandrīz vienīgā viņa komunikācijas forma.
Savukārt runājot par citiem kandidātiem, īpašu uzmanību piesaista arī jurists Aldis Gobzems. Nopludinātās Kaimiņa telefonsarunas ieskicē, ka kopš Kaimiņa iekļūšanas Saeimā, Gobzems bijis viņa tā saucamais mentors un mācījis “godīgo” Kaimiņu sadarboties pat ar esošajām varas partijām, kuras šobrīd asi kritizē. Tāpat Gobzems aktīvi vēršas pret maksātnespējas sistēmu, lai gan savulaik atradās pie Maksātnespējas administrācijas stūres, būdams tās direktors. Tieši šī bija tēma, kuru Gobzems izmantoja, lai vairotu savu popularitāti, solot minēt konkrētu personu uzvārdus, bet tos tā arī nenosaucot, un šķiet, ka tās tā arī paliks nekad nenosauktas.
Tāpat partija joprojām nevēlas nosaukt arī savus finansiālos avotus, lai gan tās pašas Kaimiņa nopludinātas telefonsarunas atklāj, ka naudu KPV LV, visticamāk, iegūst no Šveices advokāta Rūdolfa Meroni, kura vārds jau iepriekš saistīts ar vairākām partijām Latvijā, tai skaitā “Vienotību”, kurai, starp citu, 2014. gadā naudu ziedoja arī Gobzems.
Sabiedrības nepatiku izraisījis arī fakts, ka 2013. gada novembrī Gobzema “Facebook” izveidotā vietne “Neesi vienaldzīgs, esi atbildīgs”, kur bija paredzēts apkopot dažādas neoficiālas versijas un pierādījumus par Zolitūdē notikušo traģēdiju, šobrīd pārtapusi par lapu “Esi atbildīgs”, kur tiek publicēta informācija saistībā ar “KPV LV”. Tikpat neglaimojošs fakts izrādījies arī tas, ka firma, kuras maksātnespēju savulaik vadīja Gobzems, valstij palikusi parādā miljonu. Vai partijas līderis, kurš uzdodas par visas nācijas glābēju, apzināti noklusējis šo faktu?
Vai partija, kuras vārds asociējas ar meliem, balagānu un neizpildītiem solījumiem, var gaidīt, kad sabiedrība to tikai paslavēs? Un nav jābūt politikas ekspertiem, lai atšķirtu “makaronu karināšanu uz ausīm” no patiesības!
3,325 skatījumi