Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) izveidota īpaša darba grupa, lai izvērtētu augstos Covid-19 mirstības rādītājus, ceturtdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.
“Situācija ir nedaudz uzlabojusies, ar cerībām raugāmies, ka tas turpināsies, ka tā nav īslaicīga parādība. Ja lielākajā pīķī Austrumu slimnīcā bija vairāk nekā 400 Covid pacientu, tad šobrīd šo pacientu skaits ir 250, no tiem 40 ir ar smagu slimības gaitu,” sacīja Paeglītis.
Pēc viņa teiktā, joprojām ir daudz gadījumu, kad slimnīcā cilvēki nonāk jau ar smagu slimības gaitu: “Šī būs izpētes vērta situācija, kas, kurā brīdī, kādā stāvoklī ir nonācis slimnīcā. Šobrīd nav laika to visu pētīt, veltām visus spēkus, lai nodrošinātu palīdzību pacientiem.”
Slimnīcā šonedēļ sākusi strādāt īpaša darba grupa, kas detalizētāk pētīs Covid-19 pacientu nāves gadījumus. Šāda grupa izveidota, jo ir “dažādi spriedelējumi” par mirstības rādītāju atšķirībām Latvijā un citās valstīs. “Gribam saprast, cik RAKUS bija efektīva vai neefektīva ārstniecības metožu pielietošanā,” piebilda Paeglītis.
“Esam atstādinājuši no amata pienākumu veikšanas 25 darbiniekus – ir arī daži ārsti, bet lielākoties tie ir tehniskie darbinieki, māsu palīgi un māsas. Vēl 8 ir uz slimības lapas, bet ir zināms, ka viņi nav vakcinēti. No kopējā darbinieku skaita tas nav daudz,” sacīja RAKUS valdes priekšsēdētājs.
“Mums ir bijuši vairāki gadījumi, [kad ir aizdomas par viltus Covid-19 sertifikātiem]. Esam pat trīs gadījumus nosūtījuši Valsts policijai, kur mums šķiet, ka ir aizdomīgi tas, ka antivielu līmenis ir nulle, bet pacients apgalvo, ka ir vakcinēts,” atzina Paeglītis.
“Mēģinām samazināt Covid-19 pacientiem atvēlētās gultas, pamazām atsākam strādāt normālos apstākļos. Masveidā neesam vēl atjaunojuši plānveida pakalpojumus, bet mēģinām to darīt pakāpeniski. Šī ir pirmā nedēļa, kad pamazām sākam atjaunot šos pakalpojumus,” norādīja RAKUS valdes priekšsēdētājs.
Foto: Valsts kanceleja
1,276 skatījumi