Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nepaļaujas uz Rīgas domes spēju sakārtot situāciju atkritumu apsaimniekošanā pēc tam, kad beigsies ārkārtas situācija,līdz ar to ministrijā pašlaik tiek gatavots attiecīgs rīcības plāns, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja ministrs Juris Pūce.
Pamatojoties uz faktu, ka līdz ārkārtējās situācijas beigām ir palikušas tikai divas nedēļas, un Rīgas dome (RD) šajā periodā nav veikusi nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu jautājuma sakārtošanu, VARAM ir sagatavojusi Ministru kabineta rīkojuma projektu, kas paredz pagarināt ārkārtējo situāciju Rīgas teritorijā līdz 2020. gada 11. martam. Plānots, ka Ministru kabinets par šo jautājumu lems šodien, 3. decembrī.
Intervijā Latvijas Radio ministrs atklāja, ka arī tad, ja Rīgas dome sarunu procedūras ceļā ir vienojusies ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem par sadzīves atkritumu savākšanas pakalpojumu turpināšanu, nav iespējams periodā līdz 11. decembrim noslēgt līgumus ar iedzīvotājiem un komersantiem. Pēc Pūces sacītā, šādu līgumu neesot, un neesot arī paredzēta kārtība, kā tos pašlaik slēgt.
“Tā faktiski ir apzināta nekārtības radīšana atkritumu apsaimniekošanas sistēmā pilsētā. Un šādu pieeju Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nevar atbalstīt,” uzsvēra ministrs.
Ministrs arī norāda, ka Rīgas dome nav izpildījusi iepriekšējā periodā noteiktās prasības izvēlēties atkritumu pakalpojumu sniedzējus publiskā iepirkuma procedūrā. Tāpat Rīgas dome nav pieņēmusi jaunus saistošos noteikumus, kas nosaka atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, nodrošinot to atbilstību pašreizējam normatīvajam regulējumam.
Tajā pašā laikā ministrs pauda uztraukumu, vai pašvaldība pagūs trijos mēnešos rast risinājumu un jaunus atkritumu apsaimniekotājus. Tāpēc ministrijā pašlaik domā par citiem risinājumiem – tiek gatavots rīcības plāns, kā nodrošināt, lai pēc 11. marta atkritumu apsaimniekošana notiktu ārpus ārkārtas situācijas.
“Ministrijas secinājums pēc šiem trīs mēnešiem sadarbībā ar Rīgas domi ārkārtējā situācijā ir tāds, ka mēs nevaram paļauties, ka Rīgas dome izpildīs šo funkciju,” sacīja Pūce.
Kā zināms, likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” 5. panta trešā daļa nosaka, ka Ministru kabinetam ir tiesības, ja nepieciešams, vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.
Foto: Valsts kanceleja
1,742 skatījumi