Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lielveikalu apmeklējumu tomēr varētu ierobežot

Tirdzniecības ierobežojumu apspriešanā bijuši vairāki varianti, bet šie jautājumi palikuši neatrisināti!

Lai arī no 11. oktobrī lielākā daļa pasākumu un pakalpojumu iekštelpās – tikai potētiem, izslimojušajiem vai testētajiem, tirdzniecības nozarē pagaidām nekas nemainās. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pauda, ka vienošanās pagaidām nav panākta, bet tuvākās nedēļas laikā ir jārod visiem pieejams risinājums gan starp partijām koalīcijā, gan starp ministrijām, lai padarītu tirdzniecības pakalpojumus drošākus.

“Vakcinācijas pienākumam esam paredzējuši pietiekamu pārejas posmu, tas stātos spēkā 15. novembrī. Līdz ar to ir pietiekami daudz laika, lai saņemtu vakcināciju, iegūtu pilnu aizsardzību un līdz 15. novembrim saņemtu attiecīgu sertifikātu,” sacīja Pavļuts.

Savukārt runājot par ierosinājumiem arī tirdzniecības vietās noteikt ierobežojumus, Pavļuts pauda, ka lēmums vēl tiks pieņemts: “Vislielākā cilvēku pulcēšanās ir tirdzniecības jomā, tur apspriešanā ir bijuši vairāki varianti, bet šie jautājumi palika neatrisināti. Tuvākās nedēļas laikā ir jārod visiem pieņemams risinājums, lai padarītu tirdzniecības pakalpojumus drošākus.”

Veselības ministrs atklāja, ka saistībā ar veikaliem bijušas diskusijas par iespēju nosacīt, ka veikaliem, kur ir lielas platības, būtu jāstrādā daļēji drošajā režīmā, kā arī mēģinot sadalīt veikalus pēc nepieciešamības veidiem, tādējādi bez testa vai Covid-19 sertifikāta ļaujot apmeklēt tikai pirmās nepieciešamības veikalus.

Jau vēstīts, ka no 11.oktobra iekštelpās pasākumi un pakalpojumi būs jāorganizē vismaz daļēji drošajā jeb “dzeltenajā” vidē (ja gan darbinieki, gan klienti ir vakcinēti pret Covid-19, pārslimojuši to vai var uzrādīt negatīvu Covid-19 testu).

Daļa no pakalpojumu sniedzējiem jau līdz šim darbojās “dzeltenajā” vidē, bet tagad tā tiks attiecināta uz visām jomām, piemēram, ēdināšanu, kultūras un izklaides pasākumiem, izstādēm, izmitināšanu, skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumiem, muzejiem, bibliotēkām, sporta un amatieru aktivitātēm, izglītības pakalpojumiem u.c. Arī darba vietās klātienes darbu, cik iespējams, būs jāorganizē daļēji drošajā vidē.

Nedrošajā jeb “sarkanajā” vidē (nav iespējams noskaidrot personas statusu) tiks sniegti tikai pamata pakalpojumi, piemēram, sabiedriskais transports, pasta pakalpojumi, reliģiskās norises, kā arī pamata tiesības – privāta pulcēšanās, dalība miermīlīgos piketos u.c. Nedrošajā vidē būs pieejami pakalpojumi ārtelpās un individuālie, kurus sniedz vakcinēts vai pārslimojis pakalpojumu sniedzējs.

Foto: Valsts kanceleja


1,290 skatījumi

Un Tavas domas par šo?