Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lielbritānijai jārēķinās ar tirdzniecības ierobežojumiem, ja tā pametīs vienoto tirgu

Apvienotajai Karalistei jārēķinās ar negatīvām sekām, ja tā pametīs ES vienoto tirgu!

Eiropas Komisijas (EK) “Brexit” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē neatbalsta Lielbritānijas aiziešanu no bloka vienotā tirgus un Eiropas muitas savienības.

Viņš brīdinājis, ka tajā gadījumā Apvienotajai Karalistei jārēķinās ar negatīvām sekām un iespējamiem tirdzniecības ierobežojumiem. Arī Lielbritānijas bankas vairs nevarēs brīvi piedāvāt savus pakalpojumus bloka dalībvalstīs.

Barnjē aicināja oficiālo Londonu precizēt savu pozīciju pirms kārtējās sarunu kārtas par šīs valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas valdības vadītāja ir paziņojusi par iespēju pamest vienoto tirgu un muitas savienību, lai varētu kontrolēt imigrāciju un brīvi slēgt tirdzniecības līgumus.

Neskatoties uz to, ka britu rūpnieku konfederācijas pārstāvji aicinājuši premjerministri Terēzu Meju nodrošināt, ka Apvienotā Karaliste paliek ES muitas savienībā, Meja skaidri likusi noprast, ka Lielbritānija atstās muitas savienību, dodot priekšroku ciešākai sadarbībai ar ASV, Ķīnu vai Austrāliju.

Jau vēstījām, ka Lielbritānijas uzņēmumi novērtē pašreizējās brīvās tirdzniecības priekšrocības un aicinājuši steidzami rīkot “Brexit” sarunas, lai sniegtu skaidrību uzņēmumiem, kuriem nelabvēlīga rezultāta ietvaros būtu jāmeklē alternatīvas, tai skaitā jāapsver darbavietu pārvietošana un investīciju ieguldīšana ārzonu uzņēmumos.

Britu valdība paziņojusi, ka “Brexit” sarunas jau ir guvušas labus panākumus, panākot vienošanos par dažādiem jautājumiem, piemēram, pilsoņu tiesībām un finanšu norēķiniem, un ir pārliecināta, ka varētu vienoties arī par atsevišķu tirdzniecības darījumu.

Britu rūpnieku konfederācijas pārstāvji aicinājuši saglabāt Lielbritānijas vietu Eiropas Savienības muitas savienībā pēc “Brexit”, norādot, ka dalība bloka muitas savienībā 40 gadu laikā devusi lielu pozitīvu ekonomisku efektu. Pretējā gadījumā daudzas firmas neatgriežami cietīs.

Foto: Pixabay


1,921 skatījumi

Un Tavas domas par šo?