Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: NA rosinātā pāreja uz apmācībām valsts valodā ir provokācija

Nacionālā apvienība strādā, lai sašķeltu Latvijas sabiedrību un provocētu iekšējo nacionālo konfliktu

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA), aicinot valdības partijas atbalstīt valsts un pašvaldību skolu pāreju uz mācībām tikai valsts valodā, rosina veikt izmaiņas Izglītības likumā, nosakot, ka pāreja uz apmācībām latviešu valodā notiek valsts un pašvaldības skolās. Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata, ka Nacionālās apvienības aicinājuma mērķis ir sašķelt Latvijas sabiedrību un izprovocēt iekšējo nacionālo konfliktu.

Vērtējot Nacionālās apvienības aicinājumu, Lembergs savā iknedēļas preses konferencē norādīja, ka “Nacionālā radikālā spārna pārstāvji jau sen aicina, un cenšas izdarīt visu, lai slēgtu krievu skolas”. Tāds, pēc Ventspils mēra vārdiem, ir galvenais un patiesais partijas mērķis.

“Kāpēc tas ir populisms un politikānisms? Jo nekāda analīze par šo skolu darbību, par šo skolu izglītības kvalitāti, sākot no informātikas beidzot ar latviešu valodu, nav. Nav nekādas analīzes par to, ko prot pirmklasnieks, ko prot devītklasnieks. Kāda ir viņu gatavība (…) nekādas analīzes nav,” pauž Ventspils mērs.

Viņš skaidro, ka vienīgais, kas šobrīd ir, ir politiski revolucionāra pārliecība, ka “mēs parādīsim, ka esam vairākums, mēs šādu lēmumu juridiski varam pieņemt un pieņemsim.”

“Es to uzskatu par provokāciju. Ja tā nebūtu provokācija, tad būtu analīze (…) Es redzu te vienu mērķi, un tas ir mērķtiecīgs darbs, lai sašķeltu Latvijas sabiedrību un provocētu iekšējo nacionālo konfliktu. Ja tas izdosies, šādos apstākļos ir viegli manipulēt ar valsti, un tad tas apdraudējums ir daudz lielāks nekā “Zapad 2017” manevri,” pauda Lembergs.

Jau vēstīts, ka Nacionālā apvienība (NA) ir informējusi, ka grozījumi nepieciešami, lai pārtrauktu skolnieku apmācību divās valodās – divās slēgtās sistēmās pēc padomju laiku parauga.

2010. gadā NA rosināja pakāpenisku pāreju uz mācībām tikai valsts valodā, sākot no mazajām klasītēm, ar katru gadu latviskojot vienu klašu grupu, bet Nacionālajai apvienībai iekļūstot valdībā, valdības deklarācijā tika panākts ieraksts, ka pāreja uz mācībām valsts valodā jāveic līdz 2018. gadam.


1,809 skatījumi

Un Tavas domas par šo?