Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LBAS: Iebilstam Kultūras ministrijas iecerei ignorēt arodbiedrības saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības veidošanā

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) ir iepazinusies ar plāna projektu un iebilst tā tālākai virzīšanai.

Kultūras ministrija ir izstrādājusi plāna projektu “Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstības plāns 2024.-2027. gadam”.

Plāna mērķis ir nodrošināt Pamatnostādnēs izvirzīto uzdevumu izpildi, tādējādi sekmējot nacionālas, solidāras, atvērtas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstību. Plāns definē pamatnostādnēs noteikto uzdevumu izpildei īstenojamos pasākumus, atbilstoši Pamatnostādņu trīs rīcības virzieniem: nacionālā identitāte un piederība, demokrātijas kultūra un iekļaujošs pilsoniskums, integrācija.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) ir iepazinusies ar plāna projektu un iebilst tā tālākai virzīšanai. Proti, plāna projekts satur dažādas aktivitātes ar atbilstošu finansējumu, kuras ir vērstas tikai uz nevalstisko organizāciju iesaisti, izslēdzot LBAS un tās dalīborganizācijas no dalības pasākumu īstenošanā. Vēlamies uzsvērt, ka saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības daļu pārstāv arī arodbiedrības. Turklāt LBAS ir lielākā nevalstiskā organizācija Latvijā, kura apvieno vairāk nekā 60 000 biedru. Sabiedrības lielāko daļu veido strādājošie, līdz ar to ir būtiski uzklausīt un ņemt vērā arī darba ņēmēju intereses saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības veicināšanas kontekstā. Tajā pašā laikā plāna projektā ir pieminētas organizācijas, kuras tieši nepārstāv nevienu sabiedrības daļu un nav skaidrs kāds ir šo organizāciju pienesums.

Ziņojumā ir teikts, ka: “Latvija ir viena no astoņām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kuru iedzīvotāji Eirobarometra aptaujā sociālās nevienlīdzības pieaugumu ir nosaukuši kā visbūtiskāko izaicinājumu, ar kuru ir jāsaskaras Eiropas Savienībai. Tā domā 59% aptaujas dalībnieku Latvijā.” Tieši sociālās nevienlīdzības mazināšana ir viens no galvenajiem arodbiedrību uzdevumiem.


949 skatījumi

Un Tavas domas par šo?