Šobrīd rodas iespaids, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uz ielas mēģina izlikt gan bērnus, gan skolotājus. Šādu viedokli Saeimas sēdē pauda Latvijas Reģionu apvienības deputāts Varis Krūmiņš.
Viņš norādīja, ka Latvijas izglītības sistēmā reformas ir nepieciešamas, tomēr, analizējot 2018.gada budžetu, rodas ļoti daudz jautājumu.
“Veicot kaut vai dažus aprēķinus ar budžeta projektā minētajām summām, rodas bažas gan par finanšu sadalījumu Izglītības sfērā, gan par sekām, ko radīs vadošās koalīcijas atbalstītie lēmumi. Vai skolotājiem, kurus atlaidīs, tiks izmaksāti atlaišanas pabalsti? Vai Vienotība ir domājusi, ko skolotāji darīs tālāk? Uz ielas mēģina izlikt gan bērnus, gan skolotājus!” pauda Krūmiņš.
Viņš uzsvēra, ka, ja LRA vadītu Izglītības ministriju, tad padomātu par to, kā palīdzēt šādā situācijā skolotājiem, piešķirot ne vien pabalstus, bet arī nodrošinot programmas, lai viņi varētu pārprofilēties un pēc iespējas ātrāk iekļauties darba tirgū.
Jau vēstīts, ka IZM īstenotā skolu tīklu reforma paredz, ka lielākai daļai pedagogu algas pieaugs. Skolu tīkla sakārtošana vidusskolu skolotājiem par likmi ļaus nopelnīt vismaz 1000 eiro. Strādājot 40 stundu darba nedēļu, skolotāju atalgojums sasniegs 1500 eiro mēnesī.
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis norādījis, ka ka būs vidusskolas, kuras būs jāslēdz vai jāpārveido. Tas savukārt nozīmē, ka daļa pedagogu zaudēs darbu.
Pēc ministra sacītā, jākoncentrējas attīstības centros, piesaistot arī tuvākās teritorijas skolēnus. Optimāla vidusskolu tīkla modelī rekomendējamais skolēnu skaits ir viens no rādītājiem, lai ar skolu dibinātājiem, pašvaldībām meklētu katrai konkrētai situācijai vislabāko attīstības ceļu. “Nākotnē potenciāls ir 130 vidusskolām,” pauda Šadurskis.
1,522 skatījumi