ASV un Ziemeļkorejas attiecības katru dienu liek arvien vairāk satraukties visai pasaulei. Šī brīža vārdu apmaiņa starp abām valstīm satrauc arī ASV aizsardzības ministru Džeimsu Matisu. Ministrs atgādina par ASV un Ziemeļkorejas iespējamā militārā konflikta katastrofālajām sekām, aicinot tomēr meklēt diplomātisku konflikta risinājumus.
„Mans uzdevums un atbildība ir sagatavot militāros notikumu attīstības scenārijus, ja tie būs vajadzīgi. Tomēr karš rada traģēdijas, un vienīgais militāro konfliktu raksturojošais vārds ir katastrofa,” pauž ASV aizsardzības ministrs.
Neatkarīgi no Ziemeļkorejas nepārtrauktajiem izaicinājumiem, ASV tomēr šobrīd dara visu iespējamo, lai konfliktu starp abām valstīm atrisinātu ar diplomātiskām metodēm.
Tomēr Phenjana, šķiet, neapzinās iespējamās sekas un, oficiālajā paziņojumā ziņoja par plāniem augusta vidū palaist četras ballistiskās raķetes uz ASV piederošo Guamas salu Klusajā okeānā.
Jau ziņots, ka Ziemeļkoreja pēdējos mēnešos pastiprinājusi raķešu izmēģinājumus. Ziemeļkorejas izaicinošos un paātrinātos centienus attīstīt moderno kodolarsenālu nav atturējušas līdz šim smagākās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sankcijas.
ANO Drošības padome vienbalsīgi piemērojusi Ziemeļkorejai stingrākās un plašākās sankcijas pēdējo divdesmit gadu laikā. Bet, tā vietā, lai reaģētu uz starptautisko spiedienu, Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns palielināja kodolprogrammas izmēģinājumu skaitu un testu biežumu, draudot ar kodolenerģijas uzbrukumiem ASV un tās sabiedrotajiem Āzijā.
Kā zināms, Ziemeļkoreja jau kopš 2006. gada ir pakļauta plašām starptautiskām un ASV sankcijām, kas tika pieņemtas pēc tās iepriekš veiktiem kodolizmēģinājumiem.
Foto:PublicDomainPictures/https://pixabay.com/en/users/PublicDomainPictures-14//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
1,608 skatījumi