Nākamajā mācību gadā, kad pedagogiem plānots prasīt obligātus Covid-19 drošības sertifikātus, izglītības sistēmu varētu pamest ap 1000 pedagogu, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” pieļāva izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).
Pēc viņas sacītā, pašvaldībām ir jādomā par to, kā organizēt skolu tīklu un savus pedagogus: “Ja būs atbirums, tad sistēmā kādas strukturālās pārmaiņas būs jāveic. Iespējams, ap 1000 pedagogu varētu aiziet no sistēmas.”
Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) datiem, 2020./2021.mācību gadā Latvijā strādāja ap 56 000 pedagogu, tostarp visvairāk – nepilni 30 000 – bija vispārējās un speciālās izglītības skolotāji, ap 12 000 – pirmsskolas izglītības skolotāji, bet ap 5600 – augstskolu pasniedzēji.
Savukārt runājot par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) veikto aptauju, kurā liela daļa aptaujāto paudusi kritisku nostāju pret vakcinēšanos pret Covid-19, Muižniece vērtēja, ka neesot īsti skaidrs, ko arodbiedrība gribējusi ar to sasniegt. Viņa atzīmēja, ka nozarei ļoti palīdzētu strādāšana pretējā virzienā, proti, vakcinēšanas nozīmes skaidrošana pedagogiem, nevis visu argumentu pret vakcinēšanos meklēšana.
“Skolēnu vakcinācijai atšķirībā no atsevišķām grupām pagaidām ir jābūt brīvprātīgai. Šobrīd šis jautājums nav dienas kārtībā, taču situācija varētu mainīties,” pauda Muižniece.
“Vēl arvien domāju, ka saņemsimies un atsāksim mācības klātienē no septembra,” piebilda ministre.
Kā zināms, LIZDA ir par brīvprātīgu vakcinēšanos un uzskata, ka jādod iespēja strādāt gan par, pret un neizlēmušajiem par vakcinēšanos. LIZDA aicinājusi valdībai un noteiktai sabiedrības daļai pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem, bet veidot cieņpilnu komunikāciju un veicināt sabiedrības izpratni, ka klātienes mācības ir visas sabiedrības prioritāte un kopīga atbildība.
1,443 skatījumi