Arī Valsts prezidentam ir jāiejaucas, jo šis velk uz konstitucionālo krīzi, komentējot ziņu, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis resorisko pārbaudi par Saeimas deputāta Aivara Geidāna (“Konservatīvie”(K)) iespējamo ietekmēšanu Civilās savienības likumprojekta balsojumā, sacīja politiķe Marija Golubeva.
“Pirmkārt, man nav nekādas informācijas, ka varam runāt par balsu pirkšanu. Tas ir plašs pieņēmums. Var būt 100 iemesli, kāpēc deputāts maina savu nostāju, un ir tikai viena iespēja, kuru jūs nosaucāt. Tādēļ es nemētātos ar apvainojumiem. Nedomāju, ka vienmēr jebkurā viedokļu maiņā jāsaskata savtīgi motīvi. Tas mūs kā valsti novedīs nepareizā virzienā,” vienlaikus intervijā “Neatkarīgajai” norādīja Golubeva.
Runājot par likuma tālāko likteni, viņa norādīja: “Es ļoti ceru, ka deputāti sapratīs – un sabiedrības spiediens pēdējā laikā ir jūtams – ka viņiem ir konstitucionāls pienākums vienkārši darīt savu darbu. Var balsot pret, var atturēties, bet organizēti nebalsot, ieskaitot Saeimas priekšsēdētāju, ir ļoti slikts veids, kā parādīt sabiedrībai savu vienaldzību pret saviem pienākumiem un gatavību rīkoties, lai negodīgām metodēm ietekmētu likumdošanu, kad ar godīgām metodēm savu nevar panākt. Ceru, ka šādu gadījumu Saeimā nebūs daudz. Uzskatu, ka arī prezidentam ir jāiejaucas, jo šis velk uz konstitucionālo krīzi. Satversmes tiesas spriedums ir nepārprotams, līdz jūnija beigām visam jābūt sakārtotam. Ja Saeima nav spējīga pieņemt attiecīgus lēmumus, Valsts prezidentam ir pamats iejaukties, lai novērstu konstitucionālo krīzi.”
Kā zināms, balsojot par Civilās savienības likumprojekta virzību galīgajā lasījumā, Juridiskās komisijas sēdē deputātu domas sadalījās, bet deputāts Geidāns par likumu nebalsoja.
Foto: Saeimas kanceleja
1,461 skatījumi