Esošie ierobežojumi un to atcelšana būtiski neietekmēs saslimstības un hospitalizāciju prognozes, mikroblogošanas vietnē “Twitter” uzsvēra epidemiologs, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas speciālists Ņikita Trojanskis.
“Saskaņā ar modeli šī brīža relatīvi mīkstie ierobežojumi (un to atcelšana) būtiski neietekmē saslimstības un hospitalizāciju prognozes. Saprotu, ka mans viedoklis par ierobežojumu atcelšanu atšķiras no VM un nozares (steidzīgāks),” sacīja Trojanskis.
Trojanskis skaidro, ka līdz 21.janvārim modelis precīzi prognozēja saslimstības ar Covid-19 attīstību. Taču, sasniedzot testēšanas kapacitātes griestus, tagad ir grūti novērtēt, kāds ir saslimstības ar Covid-19 apjoms. Pēc notekūdeņiem, modelēšanas un citiem indikatoriem – tuvojamies pīķim pēc sešām līdz septiņām dienām, pieļauj epidemiologs.
Pēc viņa teiktā, slimnīcās, visticamāk, situācija ar darbinieku trūkumu šonedēļ sasniegs sliktāku punktu, bet pēc tam situācija varētu uzlaboties.
Trojanskis atzīst, ka saslimušo hospitalizācija iepriekš tika prognozēta pārlieku pesimistiski.
“Mani visvairāk uztrauc tas, ka mirstības pieaugums Latvijai tikai priekšā. Gandrīz visās valstīs ar kvalitātīviem datiem tas ir noticis. Tāpēc, iespējams, piesardzības ceļš, kuru iet Veselības ministrija ir ok,” izteicās epidemilogs.
Pirmdien Operatīvās vadības grupai (OVG) Trojanskis prezentējis jaunākās prognozes, kurās galvenās izmaiņas – pieņēmums par hospitalizācijas risku. 6. janvāra prognozēs, ko viņš rādījis valdībā, bija pieņemts, ka Covid-19 omikrona paveids ir par 33% maigāks nekā delta paveids. Tas nozīmē, ka katram indivīdam neatkarīgi no vakcinācijas statusa ir par trešdaļu zemākā varbūtība nokļūt slimnīcā, ja viņš inficētos ar omikrona celmu, nekā deltas infekcijas gadījumā.
1,605 skatījumi