Covid-19 izplatības dēļ plāno noteikt vēl stingrākus ierobežojumus. Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs šorīt intervijā LTV “Rīta panorāmā” norādīja, ka, turpinoties pašreizējām Covid-19 izplatīšanās tendencēm, jau pēc nedēļas vai pusotras būs sasniegta psiholoģiskā robeža – slimnīcās būs 1000 Covid-19 slimnieku.
Viņš norādīja, ka Covid-19 inficēto skaits aizvien turpina pakāpeniski pieaugt un līdz šim noteiktie ierobežojumi nav palīdzējuši to apturēt: “Covid-19 gadījumu skaits nesamazinās, tas turpina pakāpeniski pieaugt. Veiktie pasākumi palīdzēja apturēt strauju izplatīšanos, bet nepalīdzēja apturēt izplatību pavisam. Katru dienu mediķi saskaras ar 668 gadījumiem, ir arī milzīgs kontaktpersonu skaits.”
“Tie pasākumi, kuri ir veikti, pie tik lieliem skaitļiem ir mazāk efektīvi, nekā tas būtu bijis normālos apstākļos. Zinātnieki uzskata, ka normāla situācija būtu, ja dienā tiktu reģistrēti 19-20 gadījumu, tad veselības aprūpes sistēma varētu strādāt efektīvi,” turpināja Perevoščiks.
“Ar sabiedrības informēšanu un izglītošanu ir svarīgi panākt, lai Ziemassvētku laiku cilvēki pavadītu droši, vajadzētu minimizēt riskus. Cilvēkiem ir jāizvērtē, vai tiešām ir vērts uzņemt viesus, ja mēs varam uzdāvināt ne tikai dāvanas, bet arī šo vīrusu,” sacīja Perevoščikovs.
Pēc viņa sacītā, kļūst aizvien grūtāk sniegt palīdzību ne tikai Covid pacientiem, bet arī citiem slimniekiem, cieš arī medicīnas darbinieki, kuri inficējas arvien biežāk. Pēc viņa prognozes, pēc nedēļas vai pusotras nedēļas 1000 gultu robeža slimnīcās būs pārsniegta.
“Mums nevajadzētu gaidīt, lai slimība turpina izplatīties un vīruss turpina kontrolēt to, kas notiek sabiedrībā. Vajag pieņemt papildu pasākumus, svētku laikā sabiedriskā dzīve ir ierobežota, kopā ar papildu pasākumiem varētu panākt saslimstības samazinājumu,” sacīja epidemiologs.
“Cilvēku aktivitāte un pulcēšanās veikalos ir mazinājusies, bet ne pietiekami. Ja ierobežojam preču sortimentu, cilvēku vēlme doties uz veikalu samazinās, arī laiks, kuru cilvēks pavada veikalā, samazinās,” norādīja epidemiologs.
Viņš atgādināja, ka aizvien nav nekāda brīnumlīdzekļa pret infekciju un cilvēki inficējas, kad ilgāk atrodas kopā telpās, tāpēc ir jāatrod veids, kā vēl samazināt pulcēšanās iespējamību.
1,536 skatījumi