Ekonomikas ministrijas (EM) uzstādījums likvidēt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) maksājumu nav bijis pareizs, jo beigās nomainīts tikai nosaukums, kas pamata problēmu neatrisina, intervijā Latvijas Radio stāstīja “Enefit” valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers.
Jau iepriekš energokompānijas valdes priekšsēdētājs paudis neapmierinātību ar OIK sistēmas aizstāšanu ar “zaļajiem sertifikātiem”, kas, pēc viņa domām, var radīt nekontrolējamu cenu svārstību risku.
Šorīt intervijā Latvijas Radio Bethers uzsvēra, ka nepiekrīt visiem Ekonomikas ministrijas priekšlikumiem, jo uzdevums likvidēt OIK maksājumus nav bijis pareizs. “Darba grupa beigās nonāca līdz “zaļajiem sertifikātiem”, kas nozīmē, ka OIK no mūsu rēķiniem pazudīs, bet “zaļie sertifikāti” tik un tā tiks iecenoti elektroenerģijas gala cenā,” sacīja Bethers.
“Pēc būtības tas problēmu nerisina,” uzsvēra eksperts, norādot, ka tādējādi notiek savdabīgs pašapmāns, ka izdevumu nav, taču tie ir.
Kā zināms, obligātā iepirkuma komponentes maksājuma likvidēšanai Ekonomikas ministrija atkārtoti aicinās Ministru kabinetu atbalstīt tā dēvēto “zaļo sertifikātu” ieviešanu.
Tas paredz pienākumu elektroenerģijas tirgus dalībniekiem, galvenokārt elektroenerģijas tirgotājiem, iepirkt noteiktu atjaunojamās elektroenerģijas apjomu no elektroenerģijas, kura pašlaik tiek ražota obligātā iepirkuma ietvaros.
Foto: Shutterstock
2,031 skatījumi