Pēc vidusskolas absolvēšanas gandrīz lielākā daļa skolēnu nav gatavi studijām augstskolās, piektdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Latvijas Izglītības fonda valdes loceklis Romans Vitkovskis.
Pēc eksperta sacītā, darbaspēks vairs nevar būt tāds, kāds tas bija. “Tam cilvēkam, kas nāk ārā no mācību iestādes, viņam, uzņēmēju skatījumā, jābūt tādam, kas spēj momentāli pielāgoties. Ko nozīmē pielāgoties – viņš spēj pietiekami labi izprast procesus, lai var ātri iemācīties, bet arī izprast jauno,” sacīja Vitkovskis.
Vitkovskis kritiski skatījās arī uz to, ka saturs, kas tiek mācīts skolās, netiek saskaņots ar augstskolu programmām. Līdz ar to skolu absolventi augstskolās “skatās ar lielām acīm uz vienkāršām lietām”.
Runājot par to, ko darīt, lai uzlabotu situāciju, pēc viņa sacītā ir jārūpējas par mācību materiāliem, kas būtu lietojami gan tālmācībā, gan klātienē un kas ļautu skolēniem pašiem gūt izpratni, ja skolotājs nav spējis līdzēt.
“Tā nav tikai Latvijas, bet vispārēja Eiropas problēma. […] Izpratne kā tāda ir milzīga problēma,” sacīja Vitkovskis.
Tāpat esot jāpaaugstina prasības. “Ir viena milzīga problēma, ka mums ir, pirmkārtāt, lai samazinātu skaistu skatu sekmībā samazina prasības un tā visu laiku, un tas jau ir nonācis tik tālu, ka vairs nebūs, ko samazināt,” savā viedoklī dalījās Latvijas Izglītības fonda valdes loceklis.
1,655 skatījumi