Lai arī daļa no Ziemeļkorejas sankcijām ir vērstas pret režīma veiktajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, ziemeļkorejiešu dzīve un līdz ar to arī cilvēktiesību situāciju valstī ir pasliktinājusies. Par to informēja ANO cilvēktiesību ziņotājs Ziemeļkorejā Tomass Kvintana.
Tā, piemēram, Ziemeļkorejā strādājošajiem humānās palīdzības darbiniekiem sankciju dēļ kļūst grūtāk sarūpēt nepieciešamās preces.
Kā liecina ANO rīcībā esošā informācija, vairāk nekā 40% Ziemeļkorejas iedzīvotāju pārtiku saņem nepietiekamā apjomā, un 70% no kopējā iedzīvotāju skaita ir atkarīgi no palīdzības organizāciju sniegtajām pārtikas precēm.
Kvintana aicina izvērtēt sankciju režīmu, lai tas nekļūtu par kolektīvo sodu visiem valsts pilsoņiem.
Jau ziņots, ka ANO Drošības padome septembra vidū vienbalsīgi pieņēma rezolūciju par papildu sankcijām pret Ziemeļkoreju saistībā ar tās īstenotajiem kodolieroču izmēģinājumiem.
Līdz šim jaunākās ANO sankcijas paredz aizliegumu importēt Ziemeļkorejas tekstilizstrādājumus, piegādāt tai dabasgāzi, nosaka griestus pārstrādāto naftas produktu piegādēm un ierobežo naftas piegādi pašreizējā apjomā. Tāpat aizliegts izsniegt jaunas darba vīzas ziemeļkorejiešu viesstrādnieku nodarbināšanai, kā arī aicināts valstīm ziņot par datumu, kad Ziemeļkorejas viesstrādnieki vairs netiks nodarbināti.
Sankcijas ietver arī kuģu pārmeklēšanu, ja pastāv aizdomas, ka tie transportē kravu, ko aizliegušas Apvienotās Nācijas. Tomēr vispirms ir jāgūst kuģa karoga valsts piekrišana. Sākotnējais rezolūcijas projekts paredzēja šādu kuģu pārmeklēšanu ar spēku, tomēr turpmāko sarunu gaitā šī prasība tika atmesta.
Neraugoties uz tai piemērotajam sankcijām un spiedienu no ASV, Ziemeļkoreja turpina veikt ballistisko raķešu izmēģinājumus.
Foto: LMspencer/Shutterstock
1,727 skatījumi