Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kalnmeiers: Tieslietu ministra vēršanās pret ģenerālprokuroru varētu piesaistīt Eiropas atbildīgo iestāžu uzmanību

Bordāna rīcība Latvijai var raisīt starptautiska mēroga sarežģījumus!

Tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) centieni panākt ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanu no amata laikā, kad prokuratūra izmeklē ministra partijas biedra krimināllietu, nozīmē, ka rūpīgi vērtējams, vai tas nav politisks spiediens, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” teica Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors atgādināja par līdzīgu gadījumu Polijā, kur tika pievērsta starptautiska uzmanība un sekoja attiecīgo Eiropas institūciju rīcība. Kalnmeiera ieskatā, Bordāna rīcība noteikti piesaistīs arī starptautisko iestāžu uzmanību, un tas Latvijai var radīt nopietnus sarežģījumus. “Tas, ka šis gadījums nepaliks nepamanīts, tas ir simtprocentīgi,” prognozēja Kalnmeiers.

Tāpat rodas jautājums par to, kāpēc tieslietu ministrs rosina šādu viņa darbības ārpuskārtas izvērtēšanu. “Ir problēma apstāklī, ka Ģenerālprokuratūras prokurora lietvedībā atrodas kriminālprocess šīs partijas pārstāvja apsūdzībā. (..) Manuprāt, Bordāna kungs vienā no intervijām bija apstiprinājis, ka informatīvajā ziņojumā viens no punktiem, ar kuriem pamato manas atlaišanas nepieciešamību, ir arī šis kriminālprocess. Ja tas ir tā, tad (..) ļoti rūpīgi vērtējams jautājums, vai tas nav politisks spiediens,” sacīja Kalnmeiers.

Savukārt runājot par Bordāna izteiktajiem pārmetumiem, Kalnmeiers norādīja, ka saistībā ar cīņu pret naudas atmazgāšanu prokuratūra pilda visu, kas ir uzraugu “Moneyval” darba plānā. Salīdzinot 2018. un 2017. gadu, rādītāji esot krietni uzlaboti – palielināts gan lietu skaits, gan apsūdzētās personas. “Padarīts ir ļoti daudz!” uzsvēra ģenerālprokurors.

Tāpat viņš atzina, ka pārbaude, kuru prasa Bordāns, jo tad būtu jāuzklausa prokuratūras viedoklis un jāvērtē ministra informatīvā ziņojuma atbilstība patiesībai.

Kā zināms, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) izteicis neuzticību ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram un rosina vērtēt viņa atbilstību ģenerālprokurora amatam.

Pēc viņa sacītā, Kalnmeiera līdzšinējā darbība varētu būt nodarījusi būtisku kaitējumu valsts un sabiedrības interesēm un tā nav savienojama ar augstajām prasībām šī amatam ieņemšanai.

Kā zināms, Kalnmeiers ģenerālprokurora amatā tika apstiprināts 2010. gadā, bet 2015. gadā Saeima viņu šajā amatā apstiprināja atkārtoti.

Foto: F64


2,263 skatījumi

Un Tavas domas par šo?