Nodokļu reformas ieviešana ir viens no iemesliem, kāpēc valsts budžetā nepietiek naudas, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Fiskālās disciplīnas padomes pārstāve Inna Šteinbuka.
Pēc viņa sacītā, iepriekšējās valdības ieviestā nodokļu reforma tiešām ir saņēmusi ļoti daudz kritikas un ka biežas izmaiņas nodokļos tiešām rada nenoteiktības sajūtu.
“Nu jāsaka, ka ar rekomendāciju izpildi mums veicies viduvēji, jo pēdējais novērtējums bija, ka progress ir ierobežots, tas ir pa vidu – ne pavisam slikti, bet arī ne gluži labi. Un ļoti gribētos, lai Latvija tomēr ieklausītos Eiropas Komisijas rekomendācijās, jo es uzskatu, ka tās rekomendācijas ir ļoti prātīgas. Ja EK rekomendē uzlabot veselības aprūpi – kas tur ir slikts? [..]. Turpmāk man šķiet ir jāieklausās,” norādīja Šteinbuka.
Viņa informēja, ka Finanšu ministrija šobrīd gatavo nodokļu reformas ietekmes novērtējumu, kas būšot gatavs maijā. “Kamēr nav izvērtēta reformas ietekme, tikmēr nav ko domāt par izmaiņām, bet Fiskālās disciplīnas padome ievērojusi, ka tomēr nodokļu reformas ieviešana ir viens no iemesliem, kāpēc valsts budžetā nepietiek naudas,” atzina padomes pārstāve.
Šteinbuka arī aicināja, ka jāgatavojas iespējamai krīzei, proti, ir jāveido valsts uzkrājums. “Ja gadījumā notiks kāda krīze, tad mums būs vismaz sava rezerve. Un mums nebūs jāskrien pakaļ starptautiskajiem aizdevējiem ar lūgumu aizdot.”
Jau ziņots, ka Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprināts likumprojekts par valsts budžetu 2019. gadam. 2019. gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 9,2 miljardu, bet izdevumi 9,4 miljardu eiro apmērā.
Pamatbudžetā plānotie ieņēmumi veido 6,4 miljardus, bet izdevumi 6,8 miljardus eiro. Savukārt speciālajā budžetā ieņēmumi plānoti 3 miljardu eiro, bet izdevumi 2,8 miljardu eiro apmērā. 2019. gada vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 0,5% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Savukārt IKP pieaugums 2019. gadā prognozēts 3% apmērā.
Foto: Unplash
1,995 skatījumi