Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs par skaļajām kratīšanām: Izmeklēšanas tiesnešu institūts nepilda savas funkcijas

Vai nepieciešams uzlabot izmeklēšanas tiesnešu darbību?

Mana pieredze rāda, ka izmeklēšanas tiesneši lielā mērā ir butaforija un parakstīs jebkādu kratīšanas dokumentu, lai cik tas absurds arī nebūtu, preses konferencē sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Par Ušakovu es neko nezinu, tāpēc nevaru arī komentēt,” vaicāts par KNAB veikto kratīšanu pie Rīgas mēra Nila Ušakova, sacīja Ventspils mērs.

Tajā pašā laikā viņš atzina, ka viņam šajā jautājumā ir zināma pieredze. “Ja jūs atceraties, lielākais šovs bija 2011. gadā, ko realizēja Juta Strīķe. 48 kratīšanas. Es tur biju tikai “viens no”,” norādīja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka likums nosaka, ka kratīšanai jāsaņem atļauja no tiesneša. “Pirmkārt, tajā pieteikumā bieži vien nekā nav. Manā gadījumā tur bija uzrakstīts, ka es kā Ventspils pilsētas domes deputāts esmu izspiedis kukuli Rīgas domē. Te jābūt daudz smadzenēm, lai saprastu, ka Ventspils domē ir 13 deputāti, Rīgā ir 60 deputāti, un ka nevar tā staigāt uz vienu vai otru. Ja tu esi Latvijas parlamentā, tu nevari atnākt uz ASV Kongresu. Tur jābūt slimam [lai ko tādu ierakstītu],” izteicās Lembergs.

Pēc Lemberga sacītā, kad atnāk KNAB izmeklētāji, tad tiem ir jāpasaka, ko meklē, un tad cilvēks iedod meklēto, līdz ar to nekādas kratīšanas nenotiek. “Man bija tā, ka jāmeklē ar Aināru Šleseru saistītu īpašumtiesību apliecinoši dokumenti pie manis mājās jeb, vārdu sakot, jebkas, kas varētu būt nozīmīgs šajā lietā. Es nezinu, kas tur rakstīts Ušakovam, un uz mani tas neattiecas, bet tā ir vispārēja prakse,” norādīja politiķis.

“Ja ņemam likumu, tad tur viss diezgan labi aprakstīts, bet tiesu prakse un izmeklēšanas tiesneši, manā skatījumā, vispār ir butaforija. Iespējams, ka ir citi gadījumi, kad tas tā nav [..], bet manā pieredzē tas tā bija, jo vismaz tajā laikā tiesneši bija tā iebaidīti, ka deva jebkurām muļķībām atļauju,” uzsvēra politiķis, piebilstot, ka ir zināms, ar ko beidzas politiskie procesi.

Kā zināms, viens no galvenajiem aspektiem, kāpēc ir ticis pilnveidots un pieņemts spēkā esošais Kriminālprocesa likums, ir radusies nepieciešamība uzlabot cilvēktiesību ievērošanas standartus kriminālprocesā, lai tiktu nodalītas tiesnešu funkcijas pēc principa – tiesneši, kas izspriež tiesu, nedrīkst būt saistīti ar konkrētā noziedzīgā nodarījuma pirmstiesas izmeklēšanas procesu.

Jau vēstījām, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki trešdien veica kratīšanas pie Rīgas mēra Nila Ušakova. Rīgas domē trešdienas pusdienlaikā ieradās vairāki KNAB darbinieki, kuri veica procesuālās darbības Ušakova kabinetā. Tāpat kratīšana notikusi arī Ušakova dzīvesvietā.

Rīgas mērs paziņojis, ka no amata atkāpties negrasās.

Foto: F64


2,214 skatījumi

Un Tavas domas par šo?