Vēl nevienās Saeimas vēlēšanās valdošā koalīcija nebija tik katastrofāli zaudējusi, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.
“Ja man būtu jautājuši šī gada sākumā, tad es teiktu, ka diez vai tas tā būs, bet jau septembrī man bija pilnīgi skaidrs, ka valdošā koalīcija nostartēs slikti un īpaši slikti nostartēs ZZS,” skaidroja Lembergs.
Viņš minēja, ka gadījumā, ja Saeimas vēlēšanas notiktu gada beigās, tad ZZS, visticamāk, nepārvarētu 5% barjeru. “Ņemot vērā to, ka vēlēšanas notika 6. oktobrī, līdz ar to šī situācija tika glābta,” piebilda politiķis.
Pēc viņa sacītā, vēl nevienās Saeimas vēlēšanās valdošā koalīcija un premjera valdība nebija tik “katastrofāli zaudējusi”. “”Vienotība” ar Dombrovski divreiz startēja, un abas reizes viņiem bija stabils vairākums. Pēc tam bija Straujumas valdība, kas nostartēja ļoti pieklājīgi un pilnīgi pamatoti turpināja vadīt valdību,” atgādināja Lembergs.
“Kučinska valdība diemžēļ pieļāva ārkārtīgi daudz kļūdu. Jau no šī gada viņa valdībai iezīmējās “zvaigžņu slimība”, kas izpaudās kā iedomība, nevēlēšanās analizēt un iedziļināties, nevēlēšanās ieklausīties. Šis čigānu novēlējums “kaut tu lepns paliktu” pilnā mērā piepildījās, un vēlētāji to arī novērtēja,” sacīja Ventspils mērs.
Viņš norādīja, ka, piemēram, tik zems atbalsts Rīgā parlamenta vēlēšanās, kopš ZZS izveidošanas, nekad nav bijis. “Diemžēl 4,8 % ir ārkārtīgi slikti, vēl vairāk – tie, kuri no ZZS startēja Rīgā, sevi sauca par čempioniem. Viņi ir čempioni tāda ziņā, ka nekad tik slikti nav startēts. Ja viņi bija domājuši to savās reklāmās, tad šis nosaukums ir godam izpildīts, bet, ja tā bija lielīšanās par kaut kādiem darbiem, ko neviens nekad mūžā nav atkārtojis, tad ir tāds teiciens “lielība naudu nemaksā…”,” skarbs savos izteicienos bija Lembergs.
“ZZS ir jāizdara ļoti spēcīgi secinājumi visās jomās. Vai to būs spējīgi izdarīt? Es ceru, ka jā,” piebilda politiķis.
Kā zināms, iekļūšanai parlamentā nepieciešamo 5 procentu barjeru pārvarējušas septiņas partijas un partiju apvienības: “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, politiskā partija “KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija, Attīstībai/Par!, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Zaļo un Zemnieku savienība un “Jaunā Vienotība”.
Tādējādi sociāldemokrātiskajai partijai “Saskaņa” parlamentā varētu būt 23 vietas, politiskajai partijai “KPV LV” un Jaunajai konservatīvajai partijai – katrai pa 16 vietām, Attīstībai/Par! un Nacionālai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – katrai pa 13 vietām, Zaļo un Zemnieku savienībai – 11 vietas, bet “Jaunajai Vienotībai” – 8 vietas.
Foto: F64
3,740 skatījumi