Pašlaik bankas ar lielām aizdomām skatās uz visas naudas izcelsmi, atzīst Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), norādot, ka banku atkopšanās laiks pēc reputācijas krīzes būs garš.
Intervijā raidījumā “Delfi TV ar Jāni Domburu” Kučinskis atzina, ka līdz ar brīdi, kad spēkā stājušās izmaiņas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kas paredz Latvijā reģistrētām bankām turpmāk aizliegt sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus, bankas ar lielām aizdomām skatās uz visiem klientiem.
“Mums šobrīd diemžēl ir vajadzīgs atkopšanās laiks, kas nebūs īss,” par reputācijas atgūšanu izteicās Kučinskis, informējot, ka banku asociācija pat nodibināja ombudu, lai risinātu tādus jautājums, kur, iespējams, kādam konts tiek slēgts nepamatoti.
Premjers gan nespēja norādīt uz to, kurš ir vainojams pie reputācijas zaudēšanas, skaidrojot, ka reputācija nepazuda vienā dienā, bet ilgākā laikā kopš tā brīža, kad tika paziņots par Latvijas Šveici.
“Vainīgie tiek meklēti jomās, kur var iejaukties tiesībsargi,” sacīja premjers, norādot, ka pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (“FinCEN”) ziņojuma par iespējamiem pārkāpumiem bankā “ABLV Bank” izmeklēšanā esot piecas vai četras epizodes.
Jau vēstīts, ka finanšu sektora reputācijas krīzi izraisīja ASV pārmetumi “ABLV” bankai.
Patlaban “ABLV” banka un tās lielākie akcionāri iesnieguši pieteikumu Eiropas Savienības Tiesā, lūdzot izvērtēt Eiropas Centrālās bankas (ECB) un Vienotā noregulējuma valdes (VNV) 23.februārī pieņemtos lēmumus, pēc kuriem bankas akcionāri pieņēma lēmumu par bankas likvidāciju.
Vienotais uzraudzības mehānisms ir Eiropas banku uzraudzības sistēma, kas ietver ECB un iesaistīto valstu uzraudzības iestādes.
Foto: F64
2,039 skatījumi