Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tiesībsargājošās iestādes nereaģē uz žurnālistu trauksmes signāliem

Vai valsts izzagšanai nepievērš uzmanību?

Neraugoties uz to, ka Prokuratūras likuma 16. pants nosaka, ka, ja “prokurors, saņēmis informāciju par likuma pārkāpumu, tas likumā noteiktajā kārtībā izdara pārbaudi”, nereti realitāte šis likuma gars netiek ievērots, vismaz attiecībā uz Šveices advokātu Rūdolfu Meroni, kuram uzticēta mantas glabāšana vairākos uzņēmumos t.s. Ventspils kriminālprocesa ietvaros.

Lai arī izskanējušas ziņas, ka viņš, visticamāk, izsaimnieko tam uzticētos aktīvus, nodrošinot neticami greznu dzīvesveidu, kā arī finansējot sev uzticamus cilvēkus, tostarp politiķus, nav zināms, ka prokuratūra būtu reaģējusi uz šiem satraucošajiem paziņojumiem.

Vairāku rakstu sērija par to, kā Meroni rīkojas ar sev uzraudzībā esošajiem uzņēmumu aktīvus, pieejama portālā Pietiek.com, kur uz Šveices advokāta negodprātīgajām rīcībām norādījuši žurnālisti Lato Lapsa un Imants Liepiņš , kā arī politologs Jurģis Liepnieks.

Tā, piemēram, Pietiek. com raksta par to, kā pirms trim gadiem par gandrīz 80 miljoniem eiro pārdodot AS Ventspils nafta akciju paketi, eksperti ir tikuši pieaicināti tikai un vienīgi tāpēc, lai piekristu būtiski pazeminātajai paketes cenai, par kuru jau iepriekš ar pircēju bija vienojies Aivara Lemberga arestētās mantas oficiālais uzglabātājs, Šveices advokāts Rūdolfs Meroni.

Tāpat norādīts, ka Meroni patiesībā jau ir slavens visā Eiropā ar dalību dažādās blēdībās un naudas atmazgāšanas shēmās, kas vēl vairāk padara neskaidru jautājumu par to, kāpēc prokuratūra aktīvu pārvaldīšanu uzticējusi tieši viņam.

Rakstīts arī par to, kā Meroni tērē sev uzticēto aktīvu naudu, piemēram, sponsorējot privātus mūzikas festivālus Francijā un perkot villas un pilis Krētā. Turklāt to visu dokumentē e-pasti un citi dokumenti, kas parāda prokuratūras arestēto Ventspils uzņēmumu “mantas glabātāja” darbības, arestēto uzņēmumu līdzekļus sistemātiski pārceļot savā īpašumā un/vai kontrolē.

Un kā izrādās visas šīs darbības, iespējams, piesedz Satversmes aizsardzības birojs (SAB), kuram, visticamāk, ir kāda īpaša interese par darījumiem ar Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumu akcijām. Nesen atklātībā ir nonākušas ziņas par to, kā Ģenerālprokuratūra kopā ar SAB plāno, kā Meroni kungam labāk apiet tiesu un likumu un realizēt Latvijas valstij acīmredzami neizdevīgus darījumus ar “Ventspils naftas” akcijām.

Nav īsti saprotama prokuratūras kavēšanās šajā jautājumā, kamēr valsts tiek vienkārši izzagta. Vai tiešam būtu pamats ticēt, ka prokuratūra apzināti ignorē šīs sūdzības un arī tai ir kāda ciešāka saistība ar uzdzīvotāju Meroni?

Foto: F64


4,548 skatījumi

Un Tavas domas par šo?