Ņemot vērā Ziemeļkorejas valdības pārstāvja Ri Jongpila sacīto, Ziemeļkoreja neplāno apstāties un pasaulei būtu burtiski jāuztver Ziemeļkorejas draudi veikt ūdeņraža bumbas izmēģinājumu Klusajā okeānā.
Kā vēstīts, Ziemeļkorejas ārlietu ministrs Ļi Jonho uzskata, ka šobrīd pie diskusiju neesamības ir vainojams ASV prezidents Donalds Tramps, kas pieteicis karu Ziemeļkorejai, paziņojot, ka ir gatavs pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju, ja tā radīs militārus draudus ASV, un septembra beigās, apmeklējot ANO Ģenerālo asambleju Ņujorkā, Johno brīdināja, ka valsts varētu izmēģināt ūdeņraža bumbu Klusajā okeānā.
„Ziemeļkoreja vienmēr no vārdiem ķeras pie darbiem,” pārliecinoši uzsvēra Ri Jongpila.
Ziemeļkorejas ārlietu ministrs paziņoja, ka Ziemeļkorejas vadonis Kims Čenuns apņēmies īstenot visaugstākā līmeņa rīcību attiecībā uz ASV, tādējādi reaģējot uz tās izteiktajiem draudiem.
„Ārlietu ministrs ļoti labi apzinās mūsu vadoņa nodomus, tāpēc es uzskatu, ka pasaulei ministra izteikumi būtu jāuztver burtiski,” sacīja Ri.
Lai gan Ziemeļkorejas amatpersona uzsvēra, ka diplomātiskie kanāli saziņai starp Ziemeļkoreju un ASV uzskatāmi par neeksistējošiem, ASV valsts sekretārs Rekss Tillersons iepriekš gan vairākas reizes uzsvēris, ka saziņas kanāli joprojām esot atvērti un gatavi saziņai.
Spriedze Korejas pussalā pēdējos mēnešos ir pieaugusi, ASV prezidentam Donaldam Trampam un Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam iesaistoties asā vārdu apmaiņā un izsakot draudus iznīcināt otru pusi.
Ignorējot ANO rezolūcijas, Ziemeļkoreja aizvadītā gada laikā ir sarīkojusi divus kodolizmēģinājumus un neskaitāmus ballistisko raķešu izmēģinājumus. ANO Drošības padome septembrī pēc Phenjanas pēdējā kodolizmēģinājuma paplašināja tai piemērotās sankcijas.
Foto: Shutterstock
1,625 skatījumi