Darbaspēka rezerves Latvijā izsīkst, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.
“Jūniju noslēdzām ar 5,5 % reģistrētā bezdarba līmeni, kas nozīmē, ka pie mums, Nodarbinātības valsts aģentūrā, bija vērsušies aptuveni 50 tūkstoši iedzīvotāji pēc palīdzības jauna darba atrašanā.[..] Mēs jūnija sākumā piedzīvojām tādu fenomenu, kad faktiskais bezdarbs bija teju vienāds ar reģistrēto. Tā ir tāda nedaudz satraucoša ziņa par to, ka darbaspēka rezerves Latvijā izsīkst,” sacīja Simsone.
Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis jūnija beigās joprojām bija Rīgas reģionā – 4,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā – 11,2%, kas ir kritums par 0,3 procentpunktiem.
Savukārt jūlija mēnesī nedaudz ir pieaudzis reģistrētā bezdarba līmenis un sasniedzis 5,6 %, liecina operatīvie dati. “Bet tas ir ļoti neliels kāpums, un tās ir svārstības darba tirgū,” piebilda NVA direktore.
“[Vidējais darba meklētājs] ir sieviete vecumā līdz 50 gadiem ar iegūtu profesionālo vidējo izglītību, tā pavisam vienkāršojot. Statistika liecina, ka ir nedaudz pieaudzis sieviešu bezdarbnieču īpatsvars, sasniedzot teju 56 % no visiem reģistrētajiem klientiem. [..] Es negribētu apgalvot vai piekrist tam, ka cilvēki tiek diskriminēti tieši vecuma dēļ. Es tomēr pieturos pie domas, ka tas ir prasmju jautājums, jo tas, kā mainās tehnoloģijas, cik plaši tās ienāk darba tirgū, praktiski nav vairs nozaru, kuras tās nebūtu skārušas,” sacīja Simsone.
Viņa uzsvēra: “Mūžizglītība kļūst arvien kritiskāk svarīga, un darīt to jau esot darba tirgū nevis tajā brīdi, kad cilvēks izkrīt no darba tirgus, jo tad tas ir gan dārgāk, gan ilgāk, gan sarežģītāk.”
1,189 skatījumi