“Pašlaik no ražotāju un tirgotāju puses trūkst skaidra pamatojuma pārtikas preču sadārdzinājumam,” uzsvēra Saeimas Pieprasījumu komisijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri. Komisija uz sēdi bija aicinājusi atbildīgās iestādes, lai spriestu par pārtikas preču sadārdzinājumu, tā iemesliem un redzējumu situācijas risināšanai.
Komisijas priekšsēdētājs atzīmēja, ka sēdē gaidītās atbildes netika saņemtas. “Varam runāt par elektroenerģijas un naftas cenu kāpumu, kas rada pārtikas sadārdzinājumu, taču tagad, pusgadu vēlāk, vajadzētu sākties cenu samazināšanās procesam, kas pagaidām nav noticis. Tāpat šodien neatbildēts palika jautājums par pārtikas produktu cenu atšķirību Baltijas valstīs,” pēc sēdes sacīja H.Abu Meri.
Komisijas sēdē, atbildot uz deputātu jautājumiem, pārtikas ražotāju un Ekonomikas ministrijas pārstāvji atzīmēja, ka atsevišķās preču grupās cenu kritums varētu būt jūtams jau uz rudens pusi.
Klātesošie akcentēja, ka būtu nepieciešams panākt vienošanos starp ražotājiem un tirgotājiem, lai, tiklīdz kā ražotājs samazina cenu, to darītu arī tirgotājs, un šo cenas samazinājumu justu patērētājs. Tika rosināts veikt cenu monitoringu, lai analizētu cenu no ražotāja līdz veikala plauktam.
Konkurences padomes pārstāvji atzīmēja, ka padome ir sākusi tirgus uzraudzību, tostarp par pamata pārtikas precēm. Pārstāvji atzīmēja, ka visos piegādes ķēdes posmos tiek pieprasīta informācija no tirgus dalībniekiem par konkrētām iepirkumu un izejvielu cenām, kā arī faktoriem, kas cenu ietekmē.
H.Abu Meri atzīmēja, ka Pieprasījumu komisija turpinās sekot līdzi situācijas attīstībai un pie jautājuma izskatīšanas savā darbakārtībā atgriezīsies rudenī, lai pārliecinātos par iecerēto cenu samazināšanu vismaz atsevišķām pārtikas preču grupām.
1,239 skatījumi