Šogad saņemti 22 uzņēmumu kolektīvās atlaišanas pieteikumi, piektdien LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Evita Simsone.
“Diemžēl šī gada astoņos mēnešos esam saņēmuši jau vairāk nekā 20 pieteikumus par plānotām kolektīvām atlaišanām, kas skar vairāk nekā 1500 nodarbinātos. Tas ir ievērojami mazāk par 2020. gadu, kad saņēmām gandrīz 80 pieteikumus, 2021. gadā saņēmām 32 pieteikumus,” atzina Simsone.
“Protams, mums vēl ir četri šī gada mēneši priekšā, un varam sagaidīt vēl kādu, bet līdz šim tie ir 22 darba devēji, kas ir pieteikuši kolektīvās atlaišanas,” teica Simsone.
Lielākoties kolektīvu atlaišanu pieteikušas tādas nozares kā apstrādes rūpniecība, būvniecības, transports un uzglabāšana.
Vienlaikus viņa uzsvēra, ka ekonomiskā lejupslīde pagaidām bezdarba rādītājos neatspoguļojas: “Šobrīd ekonomiskā lejupslīde bezdarba rādītājos neatspoguļojas. Bezdarba līmenis nokrities līdz 5,8 % , tas ir pēc krīzes zemākais reģistrētais bezdarba līmenis, ja skatāmies no pandēmijas sākuma. Šobrīd NVA reģistrēti nedaudz vairāk kā 51 000 bezdarbnieku.”
“Uz reģistrēto bezdarba līmeni ietekmi atstāj arī pie mums reģistrētie Ukrainas iedzīvotāji, kas vērsušies pēc palīdzības un atbalsta darba meklējumos. Apmēram 0,2 procentpunktus no reģistrētā bezdarba sastāda Ukrainas civiliedzīvotāji,” skaidroja NVA vadītāja.
Viņa atzina, ka ir lielas reģionālās atšķirības. Joprojām Latgale ar augstāko reģistrēto bezdarba līmeni, secīgi – Vidzeme, Kurzeme, Zemgale, Rīga ar viszemāko reģistrēto bezdarba līmeni, kas Rīgā un Rīgas reģionā nokritis zem 5 % robežas.
1,101 skatījumi