Parādu dēļ Rīgā apkure aizvien nav pieslēgta SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) apsaimniekotajai 531 mājai jeb vairāk nekā 22 000 dzīvokļu. Kā šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” atklāja RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis, bez pieslēgtā siltuma spiesti dzīvot arī tie iedzīvotāji, kuri maksājumus ir veikuši laicīgi.
“”Rīgas Siltumam” izmantojot esošo normatīvo regulējumu, šobrīd kā parādnieki kļuvusi 531 māja, kurā ir vairāk kā 22 000 dzīvokļi, no kuriem parādnieki ir 1700. Mēs rēķinām, ka šobrīd šādas sociāli bezatbildīgas rīcības dēļ salst apmēram 40 – 60 000 mūsu klienti,” norādīja Neimanis.
Lai gan viņš piebilda, ka kopējais RNP veco parādu portfelis ir 40 miljoni eiro, no tiem vismaz 12 miljoni eiro ir tieši par siltuma piegādi.
Neimanis šo situāciju skaidroja ar pašreizējo normatīvo regulējumu, kura grozīšana nevirzās uz priekšu, lai gan Ekonomikas ministrija solījusi to risināt jau pirms gada. Proti, patlaban apkuri mājai ir iespējams nepieslēgt pat viena parādnieka dēļ: “Par spīti RNP kliegšanai visu pēdējo gadu, problēma ar parādiem, kas neļauj Rīgā pilnvērtīgi un vienlaikus uzsākt apkures sezonu, nav pavirzījusies uz priekšu.”
“Ir jāmeklē risinājums, ja nav iespēja samaksāt rēķinus. Rīgas domē ir vairākas atbalsta programmas, kuras mēs jau gadu saviem klientiem piedāvājam. Otrs risinājums – iespēja nepiemērot soda naudas mūsu klientiem,” sacīja RNP pāŗstāvis.
Viņš arī norādīja, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” parādnieku māju iedzīvotājiem piedāvājis iesaistīties situācijas risinājumā un pauda cerību, ka “līdz salam” izdosies pieslēgt apkuri.
Viņš arī norādīja, ka uzņēmums otrdien vērsās pie Konkurences padomes, Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC), Ekonomikas ministrijas un SIA “Rīgas siltums” īpašniekiem, lai risinātu šo situāciju, ko Neimanis nosauca par klaji dominējoša stāvokļa izmantošanu.
“Nepieciešams grozījums normatīvajā regulējumā, ka siltuma piegādātājs nedrīkst atteikt apkures pieslēgšanu, ja parāds nav lielāks par 3-5% no iepriekšējās sezonas,” uzskata Neimanis.
1,338 skatījumi