Rīgas domes koalīcijai ir paveicies, ka tagad ir pandēmija. Normālā situācijā būtu skaidri redzams, uz ko viņi patiesībā ir spējīgi, intervijā “Neatkarīgajai” sacīja Oļegs Burovs, Rīgas domes (RD) deputāts no partijas “Gods kalpot Rīgai”.
“Šobrīd varam secināt: Rīga ir pilna ar maziem projektiem un ar pagaidu risinājumiem. Kādu laiku Rīgu jau ir pārņēmusi stabiņu epidēmija, un mums atkal stāsta, ka tas ir pagaidu risinājums. Dažās vietās stabiņi ir kaut kāds risinājums, bet lielākoties šie stabiņi ir pilnīgi garām. Bet par visiem šiem pagaidu risinājumiem, kuriem nav nekāda izvērtējuma, rīdzinieki maksā savu nodokļu naudu. Neviens no Rīgas domes nav pajautājis CSDD, VUGD un NMPD viedokli par šiem stabiņiem. Kad RD vicemēram Ķirsim uzdod konkrētus jautājumus, viņš atbild tikai to, ka viss ir satiksmes drošības dēļ. Kādi ceļu satiksmes negadījumi ir notikuši, piemēram, uz Tērbatas ielas, kur ātruma ierobežojums ir 30 kilometri stundā? Ķirsis nezina,” sacīja Burovs.
“Zināt, Rīgas pašvaldība atšķiras no citām pašvaldībām ar to, ka Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, un tai vajadzētu sevi parādīt no vislabākās puses. Šobrīd mēs neredzam galvaspilsētu. Taču vajadzētu būt tā, ka uz Rīgu brauc skatīties no citām pilsētām, lai ņemtu piemēru. Bet ir citādi: daudzas Latvijas pilsētas ir gaumīgi sakoptas, ļoti labi izskatās, piemēram, Valmiera, Alūksne, Kuldīga, Jelgava, Cēsis, Ventspils, Liepāja un citas pilsētas. Un kas, piedodiet, interesants ir Rīgā? Kas šeit notiek tāds, lai uz Rīgu brauktu interesentu pulki?” komentēja bijušais Rīgas mērs.
“Pilsētas centrs tiešām ir tukšs. Tā ir daudzu lielu pilsētu nelaime: cilvēki brauc prom no pilsētām. Pēdējos gados Rīga ir zaudējusi ap 40% iedzīvotāju. Līdz 2014. gadam Rīgā daudzus īpašumus iegādājās nerezidenti, bet pēc „Krim naš” šādu pirkumu skaits krasi samazinājās. Rīgas centra māju logos vairs neredz gaismas… Un kāpēc gan uz tādu pustukšu pilsētu braukt, piemēram, Jūrmalas un Pierīgas iedzīvotājiem, lai apmeklētu restorānu? Vajadzēs domāt, kur atstāt auto, kā apbraukt korķus utt. Jūs labāk izvēlēsieties kādu citu netālu pilsētu. Un tā – gribot vai negribot – no pilsētas centra tiek izmesti ne tikai iedzīvotāji, bet arī uzņēmējdarbība. Tagad vairākas ielas, kurās bija trīs braukšanas joslas, tiek sašaurinātas līdz vienai braukšanas joslai, visu pārējo atvēlot velosipēdistiem. Nu, tas ir prātīgi – veidot permanentus sastrēgumus? Ja gribas pilsētas centru, kur nav auto, tad vajag veidot pazemes un daudzstāvu autostāvvietas. Vai tās vajadzētu veidot par RD naudu? Domāju, ka ne. No privātuzņēmējiem interese par to ir, tad – uz priekšu. Tikai tad, kad tādas stāvvietas būs izveidotas, varēs sākt domāt par Rīgas ielu sašaurināšanu velosipēdistu un gājēju labā,” sacīja Burovs.
“Nekur neredzu Rīgas reklāmu – tūristi, brauciet uz Rīgu! Pie mums ir tas un tas, un tas! Brauciet uz Rīgu no Latvijas, no Baltijas valstīm, no Eiropas! Kādu laiku RD vadīja pagaidu administrācija – nepolitiski cilvēki. Jā, arī pirms gada bija kovids, tomēr vasarā parādījās reklāma: brauciet uz Rīgu, te ir viesnīcas, te ir restorāni! Tagad par Rīgu nav nekā. Toties ir reklāmas – brauciet uz Kuldīgu un Cēsīm! Brauciet uz Igauniju! Mūsu dome tikai diskutē, bet nevar izlemt un pateikt – būs tā un tā. Mums ir tikai „pagaidu risinājumi”. Rīgas izpildvarai ir ļoti grūti strādāt, jo nepārtraukti „strādā” dažādas komisijas un komitejas, proti, diskutē un diskutē. Darbdienās notiek pa divām, pa trim sēdēm, kas ilgst divas vai vairāk stundu, – darbdiena beidzas! Bet darbs reāli nenotiek… Tāpēc daudzi cilvēki aiziet no šīs bezjēdzības, bet daudziem RD administrācija „palīdz” aiziet. Tā notika arī ar Aivaru Tauriņu,” pauda Burovs.
“Aivaru Tauriņu vērtēju augstu, viņš bija ļoti labs menedžeris. Strādājot ar Tauriņa kungu, man nebija pat aizdomu ēnas par viņa godīgumu. Tā RD administrācijas sazvērestības teorija mani neiespaidoja. Pret Tauriņu RD administrācija izturējās netaisnīgi un nekrietni. Tāda pati attieksme bija arī pret Centrāltirgus valdi: vai nu aizej pats, vai tevi piespiedīs „aiziet” pēc Tauriņa scenārija. Direktors izvēlējās aiziet pats. Nebūsim naivi – aiz visām šīm RD administrācijas bīdītajām lietām ir kaut kādas biznesa intereses. Toties RD vadībai faktiski nav nekādas intereses par Dziesmu svētku estrādi. Nav nevienas idejas, lai šis objekts kļūtu konkurētspējīgs,” sacīja politiķis.
“Tagad valdībā notiek diskusijas par obligāto vakcināciju, un Rīgā ir daudz vispārizglītojošo skolu, tāpēc RD vadībai vajadzētu paust savu viedokli – ko darīt ar vakcināciju? Pedagogiem būs obligāta vakcinācija vai nebūs? RD vadība sēž stūrītī un klusiņām gaida: ko teiks valdība? Vicemērs Ķirsis pārstāv premjera partiju, bet Staķis pārstāv partiju, kurai ir veselības ministrs. Jau sen esmu teicis: jums vajadzētu rūpēties par rīdziniekiem gan no veselības, gan ekonomiskās puses, jo tieši Rīgā ir visaugstākais inficēto skaits. Bet viņi klusē. Varbūt baidās no saviem partijas vadoņiem? Varbūt mēram un vicemēram nav atbilstošas autoritātes savā partijā? Arī šoreiz valdība ir aizkavējusies ar saviem vakcinācijas veicināšanas lēmumiem. Bonusu spēlē tagad ir iesaistījusies arī pašvaldība. Manuprāt, lēmumus jau vajadzēja pieņemt maijā. Tad bija iespēja arī pedagogiem Rīgā palielināt algas, nevis tagad, kad visi atrodas atvaļinājumā, piesolīt bonusus, kas pienāksies skolai, lai iegādātos kādas tehniskas lietas. Varbūt skolotāji vai skolas darbinieki ikdienā tās pat neizmantos. Tāpēc sasniegt 80% vakcināciju skolotāju vidū līdz 1. septembrim praktiski nebūs iespējams,” sacīja Burovs.
Foto: F64
1,255 skatījumi