Ārpolitikas eksperts Mārcis Balodis sarunā ar TV3 raidījumu ”Nekā personīga” atklāja, ka tādus Krievijas ietekmes aģentus, kā Ādamsonu dēvē par Trojas zirgiem. Un šādi gadījumi notiek ne tikai Latvijā. Tajā pat dienā, kad aizturēts Saeimas deputāts, par spiegošanu Krievijas labā Polijā iekrita kāds žurnālists. Viņa identitāte un nodarījums gan pagaidām arī ir neskaidra.
“Kaimiņvalsts Krievijas stratēģija ir skaldīt un valdīt. Un, lai tas strādātu, ir nepieciešama sašķeltība. Un šeit, teiksim, ļoti svarīga loma ir arī ietekmes aģentiem, kuri faktiski kalpo kā Trojas zirgi. Darbs ar ietekmes aģentiem kā tāds no Krievijas puses ir specdienestu kompetence. Krievijas specdienesti faktiski Krievijas iekšpolitiskajā sistēmā ieņem lielu lomu un ir priviliģētā stāvoklī, piemēram, par to liecina arī tas, ka, par spīti Krievijas ekonomikas nedienām, viņu budžets nebūt nav sarucis.
Bet vienlaikus, protams, tam ir ēnas puse, jo Krievijas specdienestu pievilcība ir tieši saistīta ar to, cik lietderīgi viņi ir režīma acīs, un tas rada ļoti sīvu konkurenci starp pašām drošības iestādēm, tām visām cīnoties par savu vietu zem saules. Un tieši tāpēc tās ir ieinteresētas dažādos veidos pierādīt savu varēšanu un savas spējas. Iespējams, reizēm ļaujoties dažādām avantūrām pēc idejas, ka vieglāk ir lūgt atvainošanos par pieļautajām kļūdām, nekā neizmantot iespējas, kas ir pieejamas. Tas vienlaikus arī norāda uz to, kāda ir specdienestu loma ārpolitikas veidošanā, piegādājot informāciju par dažādu valstu interesēm un mērķiem. Bet tie arī piedalās ārpolitikas īstenošanā, vistiešākajā veidā iejaucoties jau arī citu valstu iekšlietās un mēģinot veidot fonu, tai skaitā uzrunājot, iespējams, arī ļoti augstos amatos esošas personas, lai izmantotu tos pret Latvijas valsti,” skaidro Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Mārcis Balodis.
”Nekā personīga” zināms, ka piektdien,17.jūnija, pēcpusdienā īsi pirms darba dienas beigām Vidzemes priekšpilsētas tiesā saņemta Jāņa Ādamsona advokāta, kurš starp citu ir bijušais VDD darbinieks, sagatavota pārsūdzība. Tiesas pienākums ir triju dienu laikā to izskatīt un, ja tā tiks pieņemta, sūdzība jāsūta tālāk uz apgabaltiesu.
Foto: F64
1,536 skatījumi