Lielākais ieguvējs no valdības sastāva izmaiņām ir premjera pārstāvētā partija “Jaunā Vienotība, intervijā LTV sacīja politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras vadītāja Ilga Kreituse.
Viņa pauda, ka “KPV LV” izlikšana ārpus valdošās koalīcijas bija likumsakarīga un to noteica tas, cik strauji samazinājās deputātu skaits šajā frakcijā, kā arī, cik liela vēlme koalīcijas biedriem bija iegūt jaunus amatus.
“[Kariņš] var paļauties [uz “Stabilitātes grupu”] līdz tam brīdim, kamēr tiks atrisināts Zakatistova kunga jautājums tiesā. Kamēr Zakatistova kungs ir nenoteiktā stāvoklī, Kariņa kungs var būt drošs, ka Zakatistovs un viņa grupa atbalstīs balsojumos valdību,” sacīja politoloģe.
“Šobrīd “Jaunā Vienotība” ir diezgan veiksmīgi izgājusi no krīzes. Ir novērsti visi pamatšķēršļi un apmierinātas partiju ambīcijas jautājumā par varas pārdali. Es šobrīd neredzu nekādus apdraudējumus tam, lai Kariņa kungs neturpinātu vadīt valdību līdz 14. Saeimai,” pauda Kreituse.
Vienlaikus viņa apšauba to, vai valdība ar jauno sastāvu kļuvusi stiprāka: “Par valdības stiprināšanu šobrīd tomēr nevar runāt, jo jaunie ministri nav izcēlušies savas atbildības nozarēs.”
Viņa pauda, ka jaunajiem amatiem izvēlētie politiķi viennozīmīgi ir speciālisti savās jomās un viņiem ir laba izglītība, tomēr attiecīgajiem ministru posteņiem izvēlēti cilvēki, kas nav bijuši saistīti ar konkrētu nozari. Kā par piemēru minot Marijas Golubevas (“Attīstībai/Par!”) kandidatūru iekšlietu ministres amatam.
Runājot par Šuplinskas gadījumu, viņa pauda, ka “rīcība, kādu JKP veica pret izglītības ministri, ir neizprotama, turklāt viņas vietā tiek ieteikta ministres parlamentārā sekretāre, kura praktiski ir līdzatbildīga par to darbu, ko ir veikusi ministre. Tas liek domāt, ka partijas iekšienē notiek kādas intrigas.””
Viņa norādīja, ka JKP nemācās no vēstures piemēriem, “pārbīdot ministrus, kas ir nestabili savā darbībā”.
Foto: Valsts kanceleja
1,658 skatījumi