Kaut arī ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu un viņa kontrolētajiem uzņēmumiem ieviestas jau 2019. gada 9. decembrī, sankcijas līdz šim brīdim attiecinātas tikai uz politiķi. Proti, uzņēmumi, kuros Lembergs reģistrēts kā patiesais labuma guvējs, joprojām turpina strādāt. Vai Kariņa–Bordāna valdībai ir skaidrojums, kāpēc ASV sankcijas piemērotas tikai daļēji?
Kā zināms, 2019. gadā Uzņēmumu reģistrs (UR) reģistrēja Lembergu kā patieso labuma guvēju trijos uzņēmumos. Lembergs uzskata, ka uzņēmumi viņu kā patiesā labuma guvēju ir norādījuši nepamatoti un UR ir snieguši nepamatotu informāciju, un 2019. gada 19. septembrī vērsās UR, lūdzot no komercreģistra šīs ziņas dzēst.
Šādu informāciju UR bija sniegušas uzņēmumu valdes, kas ir saistītas ar Šveices advokātu un Lemberga krimināllietā arestētās mantas ilggadējo pārvaldnieku Rūdolfu Meroni.
Tā kā šāda informācija joprojām sastopama UR, kur Lembergs kā patiesais labuma guvējs reģistrēts tādos uzņēmumos kā “Ventbunkers”, “Kālija parks” un “Ventspils tirdzniecības osta”, kā arī SIA “Inter-Rīga” un SIA “PMT Balticum”, tad loģiski rodas jautājums – kāpēc pret šiem uzņēmumiem sankcijas nav tikušās ieviestas?
Vai Kariņa–Bordāna valdība pati izvēlas, uz ko ASV sankcijas attiecināt un uz ko nē? Jo saskaņā ar OFAC un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) paziņojumiem var secināt, ka ASV sankcijas ir vērstas pret visiem uzņēmumiem, kurus kontrolē sankcionētā persona, kas nozīmē, ka sankcijas attiecas arī uz citiem uzņēmumiem, kuri atrodas Lemberga kontrolē un kuros viņš skaitās patiesais labuma guvējs.
Šķiet, ka Latvijas valdība joprojām turpina apzināti ignorēt šo apstākli – citādi nav izskaidrojuma, kāpēc pusotra gada laikā Latvijas amatpersonas nav atradušās laiku, lai izpildītu visus mūsu stratēģiskā partnera – ASV – norādījumus.
Foto: Valsts kanceleja
1,945 skatījumi