Neviena lielā valsts, kur ir ļoti stingras prasības pret vakcīnām un zālēm, neļaus lietot zāles, kas nākotnē varētu radīt kaitējumu cilvēkiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” skaidroja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas radiologs konsultants Ardis Platkājis.
Pēc viņa paustā, medicīnā pandēmija būtiski sarežģī situāciju – slimnīcas ir pārslogotas, tiek stacionēti smagi pacienti, viņu ārstēšana prasa daudz resursu.
“Visai sabiedrībai kopumā būtu jāliek lielākais akcents uz profilaksi. Ārstniecībā pastāv termins “pacientu līdzestība” savā ārstēšanā. Ir jābūt cilvēku līdzestībai slimības profilaksē, jāievēro tie noteikumi, ko epidemiologi ir izstrādājuši, un jāvakcinējas,” sacīja ārsts.
“Pēdējā gada laikā redzam daudz pacientu ar tipiskām izmaiņām plaušās, un šīs izmaiņas rada simptomus, kas pacientiem pasliktina vispārējo veselības stāvokli. Jāatzīmē, ka šīs izmaiņas rodas arī pacientiem, kuri ir klīniski stabili, kuriem nav izteiktu simptomu,” pauda Platkājis.
Lai gan daļa Covid-19 inficēto to pārslimo viegli, tomēr ir arī pacienti, kurus slimība skar smagi, tostarp ietekmē plaušas: “Ir daudz pacientu, kuri gandrīz gada laikā – no marta – ir redzami ar tipiskām izmaiņām plaušās. Ne tikai plaušās, arī citos orgānos ir izmaiņas, bet plaušas galvenokārt tiek skartas.”
Runājot par vakcīnu drošību, viņš uzsvēra, ka neviena lielā valsts, kur ir ļoti stingras prasības pret vakcīnām un zālēm, neļaus lietot zāles, kas nākotnē varētu radīt kaitējumu cilvēkiem.
1,622 skatījumi