Informācija par Covid-19 ierobežojumiem nav pietiekami pieejama daļai sabiedrības viņiem saprotamā veidā, uzskata tiesībsargs Juris Jansons.
Par piemēru viņš minēja personas ar garīgiem traucējumiem. Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Jansons uzsvēra, ka informāciju ir tiesības saņemt arī tiem cilvēkiem, kuriem nav datora un interneta, kā arī tiem, kuriem nav pieejami sabiedriskie mediji.
“Skatoties no informācijas pieejamības viedokļa, ir diezgan lieli trūkumi attiecībā pret neaizsargātajām grupām, personām ar redzes, dzirdes traucējumiem. Paužot oficiālu informāciju, piemēram, preses konferencē, nav nodrošināta pieejamība visām sabiedrības grupām,” uzsvēra Jansons.
“Bijām vērsušies valdībā un Saeimā par to, ka informācija ir nepietiekama un haotiska gan no satura viedokļa, gan no pieejamības viedokļa. Ja premjers paziņo kaut ko vienu. bet pēc tam ministri runā kaut ko citu, tas rada fonu, lai rastos sabiedrības neinformētība,” turpināja Jansons.
Tāpat tiesībsargs norādīja uz to, ka ir nepieņemami, piemēram, piektdienā izmainīt lēmumu un tad sagaidīt, ka sestdienā tas jau tiks pildīts.
“Ja runājam par vārda brīvību, tad jautājums, cik apzināti ir pausti kaut kādi meli, lai sakonfrontētu sabiedrības grupas. Tas jau būtu vērtējams kā iekšējās drošības apdraudējums. Vārda brīvība nedod nevienam tiesības kādu personīgi aizvainot,” piebilda Jansons.
9. decembrī no 13.00-15.00 tiesībsargs aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties un sekot līdzi Tiesībsarga ikgadējai konferencei – “Kādēļ ir grūti uzticēties valdības viedoklim un lēmumiem krīzes situācijā?”.
Tiesībsargs Juris Jansons uzsver: “Cilvēktiesības nav atceltas vai pārtrauktas pandēmijas laikā. Cilvēktiesību principiem un apsvērumiem ir jābūt klātesošiem ikviena valdības lēmuma pieņemšanā. Lai gan pandēmija prasa strauju lēmumu pieņemšanu, lēmumi nedrīkst būt sasteigti vai acīmredzami nesamērīgi”. Tāpat arī jāpiebilst, ka šajā laikā ikvienam no mums ir jābūt vienotiem. Valdībai ir svarīgi nodrošināt informāciju sabiedrībai, lai ikviens apzinātos savas cilvēktiesības.
1,567 skatījumi